Szukaj

YERBA MATE

Data dodania: 27-02-2015
alt


SŁÓW KILKA O YERBA MATE

Mate jest źródłem substancji odżywczych, pobudzających ciało i umysł. Mate (yerba mate) to wysuszone, zmielone liście ostrokrzewu paragwajskiego, niekiedy również świeże, przygotowane do robienia naparu popularnego głównie w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie. Yerba jest podawana w naczynkach zwanych mate . Mate może być wykonane z tykwy, ceramiki lub z drewna – np. Palo santo (polecamy nasze tykwy - kalebasy).
Zobacz nasze akcesoria do mate!


  alt        altalt
Zalecany sposób parzenia:

Susz wsypuje się w ilości od 1/4 do 3/4 objętości naczynia. Po odpowiednim przygotowaniu naczynia można umieścić w nim rurkę bombillę – służącą do picia, często posrebrzaną lub pozłacaną rurkę (słomkę) zakończoną filtrem (sitkiem lub sprężynką). Następuje zalanie wodą. Musi być to koniecznie woda ostudzona (65-80 °C). Aby otrzymać ostudzony wrzątek należy odczekać po zagotowaniu wody 10 minut, nie krócej. Dobrym sprawdzianem pozwalającym ocenić temperaturę wody jest włożenie palca do ostudzonej wody. Woda nie powinna wywołać reakcji bólu. Pierwsze zalanie wykonuje się małą ilością wody – aby cały susz ją wchłonął. Po pewnym czasie wodę dolewa się do pełna. Napar można uzupełniać nawet kilkanaście razy, dopóki nie straci swojej mocy i smaku.

 
altZapraszamy do spróbowania wyjątkowych mate z naszej oferty

 

Przejdź do strony głównej

Transferuj.pl
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
 

Zapisz się do naszego Newslettera i zyskaj !

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie internetowym o wartości 15%

Minimalna wartość zamówienia o jakiej będzie można zrealizowac kupon rabatowy to: 50,00 zł